Damian Nowak is a CEO at Virtkick. He's a Ruby coder, an Arch Linux hacker, and drinks good beer.

Sprzedaż linków tekstowych przez LinkLiftMay 2008

Niektórzy pewnie zauważyli, iż wraz ze zmianą wyglądu bloga pojawił się z prawym menu dodatkowy dział pt. “Rekomendacje”. Owy link to mój pierwszy, jaki udało mi się sprzedać tutaj na moim blogu za pośrednictwem firmy LinkLift.

Jeśli chodzi o zarobki, to są całkiem niezłe. LinkLift wycenia naszego linka i pośredniczy w transakcjach, biorąc dla siebie 30% z ceny linku. Wg mnie to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ nie musimy się zbytnio wysilać wystawianiem linków na Allegro, obsługą nowych klientów, pobieraniem płatności - w przypadku LinkLift instalujemy tylko odpowiedni skrypt PHP i dalej już nas nic nie interesuje.

Odnośnie wyceny, jaką przeprowadza LinkLift, to jest ona uzależniona od wielu różnych czynników. Głównym czynnikiem jest PageRank, a drugim ważnym czynnikiem jest położenie linka na stronie. Wartość własnej strony można oszacować sobie tutaj.

Aby nie być gołosłownym, mówiąc “niezłe zarobki” przedstawiam kwoty, na jakie wyceniono linki na moich stronach. Podana kwota to cena za jeden link na okres jednego miesiąca.

LinkLift oferuje również program partnerski - oferują wynagrodzenie w wysokości 25 zł za klienta, który po rejestracji sprzeda swoje linki, bądź zakupi jakieś za co najmniej 120 zł. Ja również uczestniczę w tym programie partnerskim :)

Damian Nowak
CEO & Ruby Developer